1993 Beşiktaş Yıldız Sineması Konseri

1993 senesinde Dimensions, menajerimiz olan İstanbul Üniversitesi Rock Klubü kurucusu Tayfun Altınbaş ile Beşiktaş’ta şimdi yıkılmış olan ve ucuz seks filmlerinin oynatıldığı Yıldız Sineması’nda da bir konser düzenledik. Bu konser, çıkartmak istediğimiz toplama Türk rock kasetine finans yaratmak içindi. Söz konusu albümün konseptindeki çeşitlilik gereği de konserdeki dört grubun tarzları kel alakaydı. 

Grunge ve punk arasında gidip gelen Dimensions, dönemin en prestijli death metal gruplarından Death Room, hippie rock yapan Scarecrow (sonradan adları Siddhartha olacaktı) ve Ankaralı satanist black metal grubu Witchtrap. Bugün böyle bir konseri düşünebilir misiniz?

Yıldız Sineması Konseri’nin Afişi / Emre Cebeci 1993

Sonradan anlatılana göre, Witchtrap üyeleri sahne şovları için kasaptan alıp boyunlarına doladıkları sakatatların kanlarını temizlemeden Ankara’ya dönmüşler de bütün treni kokutmuşlar.

Sinema salonunda oluşan tahribatın faturası yüzünden toplama kaset falan çıkartamadık. Ama tahminimce o konser, orada bulunanların bugün bile aklından çıkmamıştır.

Video kimine göre argo, satanizm ve cinsellik içerebilir. 
Affola.. 

Bu arada videoda seyirciler arasında 23 sene sonra Kötü Kedi Şerafettin’in animasyonunu yönetecek olan Ayşe Ünal’ın “İleride yönetmen olunca sizi ben çekeceğim” demesi en hoş detaylardan biri olsa gerek. 

Ayrıca sevgili Scarecrow Özgür Kurcan’ı da rahmet ve özlemle anıyorum. 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.